Kariyerinizde Başarılı Olmak İçin Edinmeniz Gereken 5 Alışkanlık

İdeal Dünya Eğitim ve Kariyer Merkezi Forumlar Kariyer Kariyerinizde Başarılı Olmak İçin Edinmeniz Gereken 5 Alışkanlık

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  İdealdünya tarafından 5 yıl önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #877

  İdealdünya
  Yönetici

  1. Kariyerinizde başarılı olmak için ayrıntılara takılın!
  Kariyer deneyimlerimizde ve hayatımızın diğer alanlarında hep “ayrıntıya bu kadar takılma” deseler de, 2017’de kariyeriniz için kendinize bir iyilik yapıp küçük şeylerin peşine düşün. Ayrıntıları fark eden kişilerin iyi ve titiz işler çıkardığı bir gerçek. Böylece daha fazla inisiyatif kullanabilecek kadar güvenilen bir kişi olacaksınız.
  2. Başarılı olmak için iş birliği!
  Ofis ortamında içe kapanık olmanın pek anlamı yoktur çünkü yapılan iş neticede ortak bir amaca hizmet eder. Kariyer yapmak ve iş hayatında başarılı olmak için iş arkadaşlarınızla aranızda sağlam köprüler kurmayı, bir takım olarak çalışmayı önemseyin.
  3. Başarılı olmak için yeteneklere odaklanın, unvana değil.
  Kariyer çabası içinde olan çoğu kişinin düştüğü en temel yanlış gerekli donanıma sahip olmaksızın unvan peşinde koşmak olabiliyor. Gerçekçi olmak önemli… Yeni yetenekler kazanmak uzun vadede size garantili kariyer olanağı sağlayacaktır çünkü iş hayatında masaya ne koyuyorsanız, o olursunuz.
  4. Başarılı olmak için kendinize eleştirel bakmayı öğrenin.
  Başarılı olmak ve iyi bir kariyer sahibi olmak için eleştirel bir bakış geliştirmeniz oldukça önemli. Sürekli eleştiri yapıp olumsuzluklara odaklanmanız değil kastımız. Yaptığınız işleri detaylı biçimde analiz edip, güçlü ve zayıf yanlarını tespit edin. Kariyerinizde başarılı olmak için görevlerinize ve üretimlerinize başka açılardan bakmanız önemli. Bunu yaparken kişisel gelişim kitaplarından destek alabilirsiniz.
  5. Başarılı olmak için anlamlı riskler almayı alışkanlık haline getirin.
  Elbette gözü kapalı bir risk alma meselesinden bahsetmiyoruz. Yetiştirmeniz gereken bir projede ya da yaratıcı bir süreç içinde, konfor alanınızdan çıkarak kalıplaşmış iş yapma alışkanlıklarınıza meydan okumaktan söz ediyoruz. Başka iş yapma biçimleri düşünüp, uygulamak için risk alın.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Giriş Yap Üye Ol