Tesla Cybertruck polis aracı oluyor

Sıradışı bir tasarıma sahip olan ilk elektrikli pick-up modeli Tesla Cybertruck bir haftadan daha kısa bir süre önce tanıtıldı. Cybertruck camının kırılmasından Ford F-150’yi çekmesine kadar birçok farklı olay ile gündeme gelmişti.

Oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olmasına rağmen 250 bin adetten fazla ön sipariş alan Cybertruck kurumların da dikkatini çekmeyi başardı. Tesla’nın elektrikli pick-up modeline ilgi gösterdiğini duyuran ilk kurum, Dubai Polis Teşkilatı oldu.

Tesla Cybertruck polis aracı olmaya hazırlanıyor

Bugatti Veyron, Ferrari FF ve Lamborghini Aventador gibi birbirinden lüks araçları ile dikkat çeken Dubai Polis Teşkilatı şimdi gözünü Tesla’ya dikmiş durumda. Teşkilatın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, polis aracı haline getirilen bir Cybertruck görseli paylaşıldı.

Tweette 2020 yılı işaret ediliyor olsa da pek mümkün olmadığını söylemeliyiz. Zira, Tesla’nın bu aracının üretimi 2021 yılının sonlarında başlayacak ve hatta en gelişmiş modeli almak isteyenler 2022 sonunu bekleyecek.

Dubai Emniyet Genel Müdürü Abdullah Khalifa Al Marri, Tesla Cybertruck’ın çok sayıda turistin olduğu bölgelerde devriye arabası olarak kullanılacağını açıkladı. Hangi modelin siparişini verdiklerini ise belirtmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir