1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir?

Şu an da eminim ki bir çok kişi bu yazıyı başlığına bakarak okumaya karar verdi. Çünkü yıllar içinde yaptığımız beslenme hatalarıyla aldığımız kiloları birkaç ay içinde vermek hepimize çok cazip geliyor.

Peki böyle bir şey mümkün mü?

Evet mümkün. Nasıl mı? Tabi ki hiç bir şey yemeyerek. Günlerce yapacağımız bu açlık diyeti sayesinde 1 ayda 10 kilo hatta 15 kilo bile verebilirsiniz. Kilo vermek dünyanın en kolay işi çünkü.

Peki sağlıklı kilo vermek?

Bu şekilde asla mümkün değil. Her şeyin başı sağlık deyip sağlığı her şeyin en sonuna koyan bir yapımız var. ‘Bir çok zayıflama ürünü kullanıyorum onlarla zayıflıyorum karaciğerimi mahvediyorum fakat yine de her şeyin başı sağlık. Beslenme konusunda hiçbir eğitim almamış medya maymunlarının söylediği gibi besleniyor çaya şeker yerine tereyağı koyuyorum, kalp ve damar sağlığımı mahveden bir beslenme şekli uyguluyorum , acayip zayıflıyorum ama yine de her şeyin başı sağlık.’ Bana göre ne ürüne gerek var, ne çaya tereyağı atmaya. Çünkü biraz önce söylediğim gibi hiç bunları yapmadan aç kalarak da bu kiloları verebiliriz.

Ama siz değerli okurlarım ve takipçilerim eğer ki sağlığınızı düşünüyor ve gerçekten her şeyin başı sağlık diyorsanız şimdiki yazacaklarımı bir yerlere not edin.

Sağlıklı zayıflamanın ilk kuralı üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu (bu yeter mi? Tabi ki hayır) meslek etiğine bağlı güvenilir bir diyetisyene gitmeniz.

Daha sonra kendinizi tamamen diyetisyeninizin kontrolüne bırakmanız. Onun size, bir çok bilimsel yöntemle kalorisini hesapladığı ve bu doğrultuda yazdığı diyete dört dörtlük uymanız.

Ve en önemli kısım acele etmemek. Yapılan bir çok bilimsel araştırma ile dünya sağlık örgütünün belirlediği haftalık kilo verme beklentisi ortalama olarak 500 gr ile 1 kg arasındadır. Bu sebepledir ki aylık kilo kaybı beklentimiz 2-4 kg arasındadır. Çünkü bu kayıp arttığı zaman vücut normal düzenini koruyamamakta, metabolizmamız bir çok aksilikle mücadele etmek durumunda kalmakta ve geri dönüşü mümkün olmayan bir çok hastalığa davetiye çıkarmakta.

 ‘Siz düzgün beslenin, vücudunuz kaç kilo vereceğine kendisi karar verir.’

Siz de kendinizi seviyor, sağlığınıza değer veriyorsanız, meslek etiğine bağlı bir diyetisyen yardımı ile sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenerek kilo verin. Çünkü hayat sağlıklı iken güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir