Keanu Reeves’li John Wick 3 filminin şaşırtan maliyeti Bu sitede ve bağlantılı s

İdeal Dünya Eğitim ve Kariyer Merkezi Forumlar Sinema ve Televizyon Keanu Reeves’li John Wick 3 filminin şaşırtan maliyeti Bu sitede ve bağlantılı s

Etiket: 

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  İdealdünya tarafından 5 yıl önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #933

  İdealdünya
  Yönetici

  Screen Rant sitesinin haberine göre serinin üçüncü filminin çekimleri 55 milyon dolara mal oldu. Bu rakam kulağa çok yüksek gelmiyor. Fakat serinin önceki filmlerine baktığımızda bütçeye ayrılan miktarın giderek arttığını görüyoruz. İlk filmin yaklaşık 25 milyon dolara çekildiği tahmin ediliyor. İkinci filmin bütçesi ise ortalama 40 milyon dolar civarındaydı. Serinin büyük ilgi görmesiyle birlikte oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil ediliyor. Aksiyon sahnelerinin geliştirilebilmesi adına bütçe yükseltiliyor. Şayet serinin devam etmesine karar verilirse bir sonraki filmin daha büyük bir bütçesi olacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

  Öte yandan John Wick 3 için ayrılan bütçenin büyük Hollywood filmleri yanında çok da yüksek kalmadığını ifade etmek gerekiyor. Yakın zamanda gösterime giren Detective Pikachu filminin bütçesinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğu biliniyor. Öte yandan Captain Marvel filminin çekimleri 152 milyon dolara mal oldu. Deniz altı sahneleriyle göz kamaştıran Aquaman’in bütçesi ise 160 milyon dolardı. Fakat bahsettiğimiz tüm bu yapımlar görsel efektlerle dolup taşan filmler. Bu sebeple bütçelerinin yüksek olması gerekiyor. John Wick ise görsel efektlerden çok oyuncuların gerçek performanslarına dayanıyor. Dövüş sahnelerinin koreografisi, oyuncuların eğitimi ve antremanları büyük öneme sahip.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Giriş Yap Üye Ol