Motor Kaskları Hakkında bilmeniz dikkat etmeniz gerekenler

İdeal Dünya Eğitim ve Kariyer Merkezi Forumlar Motorlu Araçlar Dünyası Motor Kaskları Hakkında bilmeniz dikkat etmeniz gerekenler

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  İdealdünya tarafından 5 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #861

  İdealdünya
  Yönetici

  Bu işin olmazsa olmazı. Neden mi? 87 – 88 yıllarında Kaliforniya’da yapılan bir araştırmada motosiket kazalarında başından yaralanan sürücülerin %42’sinin hayatını kaybettiği tespit edilmiş. Kaskın öneminin kavranmaya başlandığı dönem de tam olarak buralara tekabül ediyor zaten. Hele o yıllardan bu zamana güçlenip daha da hızlanan motosikletleri düşününce %42 iyimser bir rakam gibi kalıyor. (Şimdiye kadar söylediklerimiz size Çince gibi geliyorsa sizi önce MOTOSİKLETE BAŞLANGIÇ REHBERİ yazımıza sonra da MOTOSİKLET ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ yazımıza alalım.)

  Bunun yanında kask takmak kanunen de bir zorunluluk. Tabi eğer hayatta kalmayı önemsiyorsanız bunun zorunluluk oluşu sizi rahatsız etmeyecektir. Ancak kaskı sadece yasal zorunluluk olarak görenlere de boşuna masraf yapmamaları adına bir önerim var: Yoğurt kovası. Yasa motosiklet kullanıcılarının takması gereken koruma başlığını “Sürücü ve taşınması halinde yolcular için; yanmayacak ve başı, ısı, çarpma ve dış tesirlere karşı koruyacak, görme ve işitmeye engel olmayacak, kolay takılıp çıkarılacak şekilde olacak” şeklinde tanımlıyor. Yani kafanıza takacağınız bir yoğurt kovası ve yasanın bir çıktısı sizi cezadan koruyabilir. Hayat sizin hayatınız sonuçta değil mi? Ben bu yöntemi eğer ‘Demir Adam’ falan değilseniz pek önermiyorum ama ne diyelim “Kaç paralık kafanız varsa o kadarlık kask” takın en iyisi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Giriş Yap Üye Ol