Bu Yiyecekler Cildi Yaşlandırıyor!

Tükettiğimiz yiyeceklerin aslında cildin üzerinde büyük bir etkisi var. Çok severek ve sık sık tükettiğimiz çoğu yiyecek aslında vücudumuzun düşmanı! Bu besinleri tüketiyorsanız en aza indirmek yaşlanmanızı geciktirebilir.

Kahvaltının vazgeçilmezlerinden kızartma! Sadece patates kızartması değil, diğer sebzeleri de kızartarak tüketmek cilde çok fazla yağ girmesine neden oluyor ve cildi yavaş yavaş yaşlandırıyor. Aman diyelim!Sadece cildi yaşlandırmıyor, akne oluşumuna da neden oluyor. Yağ kullanımını aza indirmekte fayda var!Her ne kadar gözler için iyi olduğu söylense de aslında havuç, cildi yaşlandıran besinlerden biri…Kahve özellikle sabahları kendimize gelmemizi sağlasa da aslında cildimiz için o kadar da iyi değil!

İçerisindeki kimyasallar asit içeriyor ve bu asitler midemiz ve cildimiz için oldukça kötü! Bunun yerine işlem görmemiş türk kahvesi tercih edebilirsiniz.Kırmızı etin fazlası cilde zarar!Kırmızı etin içerisinde serbest radikaller bulunuyor ve bu serbest radikaller cildin yaşlanmasına neden oluyor.Cildin en büyük düşmanı! Alkol ve sigara.Sigara içmeseniz bile sigara dumanına maruz kalmak cilde fark etmeden zarar veriyor.Hiçbir zaman vazgeçemediğimiz hamur işleri metabolizmayı yavaşlatıyor.Çok fazla şeker tüketimi kilo almanıza ve cildin esnekliğini yitirmesine neden oluyor. Şekersiz bir beslenme düzenine alışmak sadece cilt için değil sağlığımız için de önemli…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir