Hintli Patrondan Çalışanlarına İstanbul Tatili

Forbes dergisine göre 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 115. zengini olan Hindistanlı iş insanı Dilip Shanghvi, 3 bin 500 çalışanına İstanbul tatili hediye etti. Kafileler halinde İstanbul’a gelecek ve bir hafta boyunca tatil yapacak olan 3 bin 500 çalışanın 150 kişilik ilk kafilesi İstanbul’a ulaştı.

Zengin patron tatil için 10 milyon dolarlık bütçe ayırdı

Dilip Shanghvi, ödül olarak bir haftalık tatil için İstanbul’a getirdiği 3 bin 500 çalışanına 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Shanghvi, ayrıca alışveriş yapmaları için de 1 milyon doları çalışanlarına dağıttı.150 kişiden oluşan ilk kafile, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’den havalanan Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla İstanbul’a geldi.

Tatil ödülüyle İstanbul’a gelen firma çalışanlarından Suhan Karuna, İstanbul’u çok sevdiğini, kültürü ve tarihi tarihi karşısında büyülendiğini söyledi. Bir kadın çalışan ise İstanbul’u çok sevdiklerini belirterek, “Türk insanından, tarihinden ve kültüründen çok memnun kaldık. Sun Pharma’da çalışıyorum. Patronum bir ödül olarak bizi buraya getirdi. Cumartesi akşamı da şirket çalışanları için ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek. Her şey çok güzel gidiyor” diye konuştu.Etkinliğe ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Ajay Setya, “Tüm ekip Hindistan’dan geliyoruz. Hindistan ve dünyanın alanında lider şirketlerinden birini temsil ediyoruz. Buraya 5-6 günlük bir tatil için geldik. Aslında bu, şirketimizin sahibi tarafından iyi iş çıkaran çalışanlara verilmiş bir ödül tatili. Tatil süresince İstanbul’un görülmeye değer yerlerini gezeceğiz” dedi.

Hintli turistler 18 Temmuz’a kadar İstanbul’un en lüks 10 otelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda otelde kalacak ve çeşitli etkinliklere katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir