iPhone 12, yeni renk seçeneği ile geliyor

Apple‘ın merakla beklenen telefonu iPhone 12 için haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 yeni renk seçeneği hakkında bilgiler ortaya çıktı. Ekran tedariği için LG ile anlaşan Apple, yeni ekranlarıyla birlikte birçok özellik kazanacak. Bu özelliklerin başında ekran ve kamera boyutlarının farklılıkları göze çarpıyor.

iPhone 12 kamera boyutu ve yeni renk seçeneği ortaya çıktı

5G desteğiyle birlikte gelmesi beklenen iPhone 12, kullanıcılarda büyük heyecan oluşturmuş durumda bulunuyor. A14 Bionic işlemcisi ile beklenen modelin, donanımıyla birlikte tasarımında da değişiklik yapılması bekleniyor. Değişikliklerden ilki ekranın inceliğinde olabilir. Çünkü Apple, LG ile ekran tedariği konusunda anlaşmaya vardı. Bu anlaşma kapsamında LG, Apple‘a telefon ekranı üretecek.

Japonya’da yayın hayatını sürdüren Macokatara isimli şirket, iPhone 12 hakkında yeni sızıntılar yayınladı. Daha önce 6.5 inçlik bir ekrana sahip olacağı bilgisi ortaya atılan iPhone 12 için, bu bilgide farklılıkların olduğunu ortaya çıkardı. iPhone 12 modelinin yüksek ihtimalle kasa kalınlığı yaklaşık 7.40 mm, ekran çerçevesi ise 2 mm kalınlığında olacak.

3 farklı iPhone 12 modelinin tanıtılmasını bekleyen analistlere göre, yeni iPhone ekran boyutu olarak 5.4, 6.1 ve 6.7 inç boyutları ile ortaya çıkacak.

Sızıntıya göre 5.4 ve 6.1 inçlik iPhone 12 modellerinin arka tarafında üçlü kamera modülü yer alıyorken, 6.7 inçlik modelde ise ToF sensörü dahil olmak üzere dörtlü kamera kurulumunun olacağı paylaşıldı.

iPhone 12 ailesine dahil edilmesi beklenen bir başka tasarımsal değişiklik de yer alıyor. Bilindiği üzere daha önceki iPhone 11 ailesinde 6 farklı renk seçeneği karşımıza çıkmıştı. Ortaya çıkan yeni bilgiye göre, bu renk seçeneklerine bir yenisi eklenecek. Lacivert tonlarında olması beklenen yeni renk seçeneği, daha önceden tanıdığımız Gece Yeşili renk tonunun yerine kullanılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir