Hakkımda

MAHMUT ÖZ,  psikoloji ve kişisel gelişim alanında eğitim almış ve daha sonra bilgilerini kurucusu olduğu eğitim kurumlarında başarılı bir şekilde uygulamış ve halen uygulamakta olan bir eğitimci ve yöneticidir. Sadece öğrenci değil aynı zamanda eğitmenler ve kurum yöneticileri de yetiştirmektedir. Eğitime ve öğrenmeye her zaman açık olan Mahmut Öz, yeni bilgiler öğrenmekten ve öğretmekten asla çekinmeyen biridir.İdealist,kültürlü,işinde ciddi, çalışmaktan asla yorulmayan, fikirlerini söylemekten çekinmeyen ve en önemlisi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bir insandır.

İş arkadaşlarının ve öğrencilerinin tanımıyla Mahmut Hoca, “sert görünüşünün altında sempatik,dürüst,sıcak kanlı,eğlenceli,hoş sohbetli, hazır cevap, iyi bir iletişimci, ailesine düşkün, çocuklara düşkün, mükemmelliyetçi, iyi bir eğitmen ve iyi bir yönetici,okumayı seven, vizyonu sağlam, dış görünüşe önem veren, çalışanlarıyla vakit geçiren, çalışanlarının görüşlerine önem veren ,güler yüzlü, motivasyonu hep yüksek olan ve  bunu etrafındaki kişilere de yansıtan,karşısındaki kişi veya kişileri etkileyerek onu konuya çeken, güvenilir bir kişidir.”

Aynı zamanda İdeal Dünya Eğitim Ve Kariyer Merkezi ile Genç Akademi Yabancı Dil Merkezi’nin kurucusu olan Mahmut Öz, 2006 yılında başladığı “Eğitim Danışmanlığı” projesi ile çalıştığı kurumlarda oluşturduğu projelerle kısa sürede başarıyı yakalayarak kurumların kayıt potansiyelini ve eğitim kalitesini arttırmıştır. Eğitim ve kurum yönetimine dair birçok kuruma aynı zamanda danışmanlık desteği veren Mahmut Hoca, bir çok etkinlikte ve okullarda da seminerler düzenlemektedir. Bu seminerler ile öğrencilere eğitim hayatına dair tavsiyeler verirken eğitimcilerede iş hayatına ve öğrencilere dair tavsiyeler vermektedir.