ABD Tarihinde İlk Kez Tüm Eyaletlerde ‘Felaket’ İlan Edildi

İdeal dünya olarak bu gün gerçekleşen bir ilki sizlere anlatacağız.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Wyoming eyaletinde de felaket ilan edildiğini açıklaması üzerine ülke tarihinde ilk kez 50 farklı eyalette aynı anda felaket ilan edilmiş oldu. Duyuruyu Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, resmi Twitter hesabından yaptı.

2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Kısa süre içerisinde dünya üzerindeki tüm ülkelerde tespit edilen virüs vakalarıyla pek çok ülkede hayat durma noktasına geldi. Virüsün en çok etkilediği ülkelerin başındaysa Amerika Birleşik Devletleri geliyor.

Şu anda koronavirüsle enfekte olmuş kişi sayısının en yüksek olduğu ülke konumu olan ABD’de Başkan Donald Trump, ülkenin pek çok eyaletinde felaket ilan etmişti. Son olarak Wyoming eyaletinde de felaket ilan edilmesiyle birlikte ABD tarihinde ilk kez tüm eyaletlerde felaket ilan edilmiş oldu.

Donald Trump, 50 farklı eyalette aynı anda felaket ilan eden ilk başkan oldu:

ABD Felaket

ABD Başkanı Donald Trump’ın Wyoming eyaletinde de felaket ilan ettiğini resmi Twitter hesabından duyuran Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, ülke tarihinde ilk kez bir başkanın 50 eyalette aynı anda felaket ilan ettiğini açıkladı. Judd Deere’nin konu hakkındaki açıklaması şu şekilde oldu:

“Donald Trump’ın WY için yaptığı duyuruyla birlikte tarihte ilk kez Başkan, 50 eyalette aynı anda bir büyük felaket var olduğunu duyuruyor. Başkan, tüm Amerikalıların sağlığını korumak için her valinin ihtiyacına yanıt vermeye devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir