Türkiye’de bir ilk burslu eğitim projesi

Ümraniye Genç Akademi, uzun yıllardır İstanbul’da eğitim sektöründe faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Uzman ve tecrübeli eğitim kadrosu ile çocuklar, öğrenciler ve yetişkinler için farklı programlar uygulayarak her yaş grubuna  eğitim vermektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinden her yaş grubuna yabancı hocalar ile konuşma odaklı eğitimler verilmektedir. Aynı zamanda YKS, TYT, AYT, LGS ve YDS gibi birçok sınava hazırlık eğitimleride Genç Akademi de verilmektedir. Ümraniye Genç Akademi’de verilen eğitimlerden bir diğeride özel ders programlarıdır. İlkokul, oratokul ve lise öğrencilerine okulda zorlandıkları Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve İngilizce derslerinden ister kurs ortamında ister öğrencinin evinde özel ders eğitimleri de verilmektedir.

Ümraniye Genç Akademi uzun yıllardır uyguladığı “Burslu Eğitim Projesi” ile devlet okullarında okuyan dar ve orta gelirli ailelerin çocuklarına İngilizce konuşma eğitimi vermektedir. Veliler ve öğrenciler tarafından önerilen aday öğrenciler ile gerçekleştirilen mülakatlar sounda uygun bulunan öğrenciler yabancı hocalardan İngilizce konuşma eğitimi ve okul derslerine destek eğitimleri alabilmektedir. Başarı şartı aranmayan ve eğitim masraflarının çok büyük bir kısmının kurum tarafından karşılandığı bu projede amaç, İngilizce öğrenmek için özel okullara veya yurt dışına gidemeyen dar gelirli öğrencilere eğitim imkanı sağlamaktır. Bu eğitimden faydalanmak için öğrenci ve ailesi eğitim danışmanlarımız ile bir mülakata katılır ve öğrencinin algı seviyesi ile eğitime olan ilgisi ölçülür her hangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaz. Bu eğitimi alan öğrenciler diğer okullara, dershanelere giden arkadaşlarına nazaran daha iyi İngilizce konuşabildiğinde hocaları, arkadaşları yakınları “ bu İngilizceyi nereden öğrendin ?” diye sorunca tabi ki GENÇ AKADEMİ’de öğrendim desinler istiyoruz. En güzel reklamın dost tavsiyesi olduğuna inanıyoruz ve bu sebeple reklam bütçemizi öğrencilere burs olarak harcıyoruz.

Ümraniye Genç Akademi uzman kadrosu ile aile sıcaklığında ve çok uygun fiyatlara verdiği eğitimler ile tüm İstanbul’da varlığını devam ettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir